פורום ייעוץ שיווק ומכירות - צפייה בהודעה

Re: שיווק

מאת: עדי
תאריך:02/05/2016 10:13:59

הי נטלי. זה עניין אחד להיות טוב במה שאתה עושה, ועניין אחר להקים עסק טוב במה שאתה טוב. ההבדל הוא שבמקרה הראשון - אתה עוסק בביצוע של פעולה אחת. במקרה השני, אתה נדרש לבצע שלל של פעולות שונות ונרחבות מעבר לייצור או העשייה עצמה שבה אתה טוב. אין מנוס אלא להיות טוב בכל הדברים הללו.

השגת הלקוחות החדשים, השכנוע שלהם לשלם עבור מוצר, הגביה -- כל אלו הינם מיומנויות טכניות לא שונות מהמיומנות הנדרשת לערוך לוגו.

עליך להשיג את הידע והכלים, וליישם אותם בעסק שלך, עד שאת יכולה למצוא לקוחות משלמים - ורק אז יהיה לך עסק.

הרבה דברים יעלו בדרך, והרבה טעויות יעשו.

כדי לצמצם את הטעויות ולהשיג את הידע, תוכלי להעזר בתכני האתר הזה, באתר הפייסבוק שלנו על תכניו - https://www.facebook.com/powerbusiness/?ref=bookmarks ותוכלי גם להרים טלפון ולהתייעץ עם יועצנו כיצד לייצר את קיצורי הדרך שלך בדרך לעסק משגשג ובר קיימא!

בהצלחה.
 • שיווק-נטלי 20/09/2015 00:44:21

  שלום,
  אני לא בטוחה שיודעת כיצד לנסח את שאלתי, אז סליחה מראש אם זה יהיה קצת ארוך.

  מזה 5 שנים התחלתי לעסוק בצילום בצורה מקצועית (במקור אני מעצבת גרפית מקצועית מזה 11 שנה, וצלמת אוטודידקטית מזה 7-8 שנים). ההחלטה להפוך תחביב למקצוע ולרווח נבעה מבקשה של חברה כי לדעתה הביצועים שלי שונים מה"עדר", מיוחדים ואיכותיים מאוד. השתכנעתי והתחלתי את דרכי כצלמת.

  כשאני עושה את העבודה שלי, אני מתמסרת כולי למה שאני עושה ותמיד נותנת יותר מהמובטח.
  בהתחלה צילמתי חברות וקרובי משפחה, קרובים ורחוקים יותר, בחינם כדי ליצור תיק עבודות. ההסכם שלי תמיד היה עם מי שקיבל עבודה בחינם שה"תשלום" זה יהיה הפרסום של העסק שלי על ידם.
  אך עם הזמן מתגלה תמונה שאנשים רק אוהבים לקבל בחינם ולא מוכנים באמת להתאמץ אפילו עבור "תשלום" כה מינימאלי כפי שביקשתי (לספר עלי לחברים).

  היום, לאחר 5 שנים, אני מוצאת את עצמי ללא לקוחות (שמוכנים לשלם). אנשים שמצטלמים אצלי (חברים, וחברים של חברים וכד') מאוד מאוד משבחים את העבודות שלי באוזניי. אך זה לא מתקדם מעבר לזה. והיום לאחר 5 שנים נמאס לי לעשות עבודות בחינם תמורת מחמאות או בכמעט חינם ונמאס לי לסמוך על חברים/משפחה שהבטיחו לפרסם ולא עמדו במילה.

  מעבר לצילום, יש לי עוד לפחות 2 כשרונות חזקים אותם הייתי לפתח לעסק. אך גם איתם אני נתקלת באותה בעייה.
  והנה הבעייה: אני לא יודעת לשווק את עצמי. אני לא יודעת לפרסם את עצמי. אני לא מתכוונת ברמה הטכנית כי כמעצבת גרפית מקצועית אין לי בעייה לעצב לעצמי לוגו, פלייר, כרטיס ביקור וכו'. אני מתכוונת לשיווק שבע"פ. קשה לי לשבח את עצמי. מרגישה נורא טפשה לספר לכולם "כמה אני מדהימה, מקצועית, טובה, נחמדה וכו'". יש לכם טיפים איך אני עושה את זה?? איך לפרסם (לשבח?) את עצמי מבלי להיראות יהירה ומתנשאת? או לחילופין "מסכנה" שכל מה שנותר לה זה להחמיא לעצמה לבד....

  תודה מראש על התשובה!