פורום ייעוץ עסקי וארגוני - צפייה בהודעה

Re: ייעוץ

מאת: ורד כהן
תאריך:17/05/2017 11:11:58

היי דודי,

לשאלתך יש חברה מצויינת בתחום אשר עזרה ותרמה לי המון, נסה אותה:

http://www.z-credit.com/site/
 • ייעוץ-דודי לביא 18/04/2013 19:34:56

  אני מתעניין כבר כמה זמן בניכיון שיקים ואני לא יודע אם זה מתאים לפה
  אז אני ינסה בכל זאת..
  אני רוצה לדעת בכללי איך זה הולך..
  איך מתחילים ?
  מי פורט שיקים? כמה אחוז לוקחים בדרך כלל?
  עם איזה שיקים כדאי להתעסק ועם איזה לא?
  האם צריך אישור מיוחד לפתיחת עסק כזה?
  בקיצור כל מה שאפשר וצריך לדעת על ניכיון שיקים אני אשמח לשמוע
  תודה מראש!

  • Re: ייעוץ-ורד כהן 17/05/2017 11:11:58
  • שלום דודי וברוך הבא לפורומים שלנו.

   בוא ונדבר מעט על אפיקי מימון על דרך נכיון ההמחאות ומה יש לדעת בנושא.

   ראשית, יש לדעת שעסק לא אמור להיזקק לאפיקי מימון אלו, אלא אם משהו א. הלך מאוד לא טוב, ב. לא היה תכנון מראש, ג. הדברים הולכים מאוד, מאוד, מאוד טוב, כמעט טוב מדי.

   בעסקת נכיון המחאות (ואפשר לנכות גם חשבוניות מלקוחות מסויימים, הידעת?) אתה מגיש לספק האשראים שלך המחאות עתידיות (קרי, כסף "בטוח" יחסית, אך עתידי), והוא נותן לך, על חשבון נכס עתידי זה, חלק מהמזומן, כמובן בתשלום ריבית נאה, ועמלות מכובדות.

   התנאים והאחוזים נקבעים בסחר סוסים מהסוג הנמוך ביותר והם כמובן מושפעים מתפיסת הלווה אותך, מצב הדוחות הכספיים שלך, וההתנהלות הפיננסית שלך עד כה.

   בדר"כ כשעסק נזקק לכך, הוא מצוי במצב פגיע. בעל הבית לא מוכן להביא אשראים (או לא יכול) מה שמשחרר ריח דם למי הים ומזמין את הכרישים...

   יש עמלות שונות לשלם - נע סביב באזור של מאות שקלים הנמוכים בדר"כ.

   הרביות, ובכן, תחזיק חזק. ריבית אפקטיבית שנתית נעה באזור של 15% ומעלה. יכולה להגיע לאזור 30% ומעלה גם.

   הצ'קים צריכים להיות חזקים יחסית, למרות שאם הצ'ק חוזר, זו בעיה שלך לא של הלווה.

   מי שמספק את השירותים הללו הם המערכת הבנקאית ששמחה לקבל ריביות אדירות כאלו (יש עסקים שלא מרווחיים את האחוזים הללו בסןף השנה, בטוח שמעניין להלוות בתנאים כאלו - תוך ניהול סיכונים נכון והעמדת ערבויות בדרך כלל, וכחלק מתיק הלוואות שלם).

   המערכת החוץ בנקאית גם עוסקת בכך, ושם מחלקת הגביה יכולה להיות גברתן ממוצא מאיים, ועמלת הגביה יכולה להיות צלע שבורה או איומים כאלו ואחרים.

   עסק שנזקק לשירותים כאלו מנוהל על ידי מנהל שיכולת הניהול הפיננסית שלו שואפת לאפס והוא מסוכן למדי לבעלי החברה (ולעצמו, בדרך כלל). הסטטיסטיקה אומרת שאם אתה נזקק מאוד לאשראי כזה, העסק שלך נמצא ברמת סיכון גבוהה מדי. הניהול לא טוב. כדאי להרחיב את הידיעות והכישורים בניהול הפיננסי (שקול להצטרף לסמינר פיננסים).

   http://www.powerbusiness.co.il/סמינרים/סמינר-ניהול-פיננסי-ותזרים-המזומנים-שלך

   ואולי נפתח עסק שכזה?

   זו תמיד אפשרות. רק היה מוכן לעבוד בפיזור מאוד גבוה, כי הם נופלים הלווים הללו. ההלוואות לא בטוחות (הקרן נעלמת לפעמים) מה שאומר שצריך הון עצמי גבוה מאוד על מנת לספוג את ההפסדים ושהרווחים יעלו עליהם. צריך גם להכיר את העסקים השונים והרגישויות שלהם, והזמנים השונים בכלכלה - בקיצור, כמו כל דבר, זה עסק וצריך להכיר אותו ולהיות מקצוען. ברוב המקרים זהו משחק למכבסות הון שחור, לגופים מהעולם התחתון (בעלי יכולת גבייה מצויינת!) או לגופים פיננסיים שממילא חשופים ללקוח זה והוא משועבד להם ארבע דורות קדימה, כל כספו מנוהל אצלם (רמת בטחונות שאין לאף אחד). כשאין את יכולות הללו, מגיע לווה ועושה לך "תספורת", כמו הטייקונים הגדולים.

   מקווה שעזרתי, ומאחל לך לנהל את העסק שלך כך שתוכל לצמוח מרווחים ולא מחובות. עסק בלי חובות שאינו מפסיד מעולם לא כשל. עסקים רווחים נמחקו בגלל חובות!

   בהצלחה

   • חריגים לכלל?-עדי 21/04/2013 10:38:37

    כמובן, כמו בכל דבר יש את החריגים לכלל.

    אם העסק מאוד מאוד בריא פיננסית, והוא עובד מול לקוחות חזקים פיננסית, והוא רווחי מאוד, והוא מאוד צומח ופערי המימון שלו גדולים והוא אינו זקוק להמון כסף, הרביות יכולות להיות יותר נמוכות, בבנקים לפחות.

    אבל אם כל הדברים הללו נכונים, קרוב לוודאי, שהוא לא זקוק למימון כזה, אלא משתמש במימון רגיל ופשוט...