פורום ייעוץ עסקי וארגוני - צפייה בהודעה

Re: הכנסת שותף לעסק

מאת: עדי
תאריך:17/06/2014 14:54:14

שתי אפשרויות עומדות בפניך, ולכל אחת יש מחיר.

א. להכניסו כשותף בלי כסף. אתה מוותר על כמות גדולה של רווחים עתידיים וחמור מכך, מכניס אדם לעסקה נטולת סיכון. אתה לא מכיר את האדם או את ההתנהלות שלו, ומבלי שהוא נושא בסיכון אישי משמעותי ומבלי שהוא עשוי להפגע כלכלית מאי תפקוד, אתה לוקח סיכון די קיצוני. במציאות, זה לא עובד.

ב. להכניס שותף היום בעבור כסף. שוב, אתה מוכר היום נכס שעשוי (אם אתה מאמין בעצמך ובעסק) להיות שווה הרבה יותר בעתיד ולהניב לך הרבה כסף. שותפים פיננסיים מבקשים דבר אחד - החזר גבוה על ההון. אם אתה מתכנן עוד תקופה עתידית של השקעות, יהיו חיכוכים ובעיות. כל העבודה תיפול על כתפיך ובנוסף, איבדת את היכולת לנהל את העסק כפי שאתה רוצה. במציאות, בדרך כלל לא עובד, אלא אם זהו עסק רביעי או חמישי שלך ובכוונתך הפרטית להתנתק ממנו או שאתה ממש לא מאמין בעצמך וביכולות של העסק, ואתה מחפש דרך מהירה להעמיס את "הצרעת" על הכתפיים של מישהו אחר, לפני שהגג מתרסק עליך.

ג. האלטרנטיבה, לטעמי ומנסיוני, היא לקחת את הבחור בעל ידי הזהב, או מישהו אחר כמותו, ועל ידי בניית מודל תגמול עובדים אטרקטיבי, לאפשר לו להפרנס בכבוד רב ביותר, הרבה יותר מכל מקום עבודה אחר. באופן שכזה, אותו אדם מתומרץ בכבדות על כישרונו, אתה שומר על הנכס שלך ועל תזרימי המזומנים החופשיים לך לעצמך, ופותח לעצמך את הדלת להמשיך את תנופת הצמיחה והיזמות, בלי להיות כבול בשום פנים. תוכל למצוא פרטים נוספים בטיפים שלנו (ובערוץ היוטיוב שלנו) אלו שיצאו ואלו שיצאו, או לחילופין, לבקש פגישת היכרות על מנת ללמוד כיצד מעמידים מודל חכם שכזה כבר בשלב הנוכחי.

בהצלחה!
  • הכנסת שותף לעסק-דותן 02/06/2014 21:36:23

    אני בעל עסק לשווק מכירות והתקנות של זכוכיות(מקלחונים,חיפויי מטבח וכו') יחסית חדש שמתפתח די במהירות . לאחרונה הבנתי שבכדי לעשות את הצעד הבא בעסק עליי להכניס שותף שיעסוק בכל הנושא המקצועי בשביל שאני אוכל להתמקד בנושא של הבאת עבודה לקוחות שווק ומכירות.
    יש לי אדם שמאוד מעוניין להיכנס איתי שותף אך מכוון שהוא לא בעל ממון ואין לו כסף להשקיע אנחנו מחפשים את הנוסחה הנכונה ששנינו נרוויח ממהלך שכזה. חשוב להבהיר שהאדם הוא סופר מקצועי בכל מה שקשור למקצוע וזה בדיוק מה שאני מחפש כתוספת לעסק שלי כאשר הוא אמור לדאוג לכל הנושא המקצועי בעוד אני אמשיך ואעשה מה שאני עושה בהצלחה עד כה,למכור ולשווק.
    מנגד יש לי כבר הצעה מאדם נוסף שמוכן לשלם לי סכום גבוה תמורת 50% מהעסק אבל מבלבד העובדה שהוא נותן כסף אין לו ערך מוסף והוא לא מעוניין להיות מעורב מעבר לזה כך שזה לא ממש מתאים לי.

    יש למישהו הצעה/נוסחה איך להגיע למצב שאני מכניס שותף מקצועי וזה משתלם לי גם?