פורומים - פורום ייעוץ עסקי וארגוני

כל מה שרצית לדעת בנושא ניהול עסקים. יועצי עוצמה עסקית ישמחו לענות על שאלותיכם.

 • אוקי.

  אז מה שאני הולך לספר לכם זו שיטה חדשה שמלמדת איך להפוך את השיווק/ הפרסום/ הקידום האורגני שלכם לאוטומט.

  או המילים אחרות: לא להוציא שקל, כמעט ולא להשקיע זמן על פרסום, ובסופו של דבר- להרוויח. והרבה!!

  אז אם הזמן שלך חשוב לך ואתה לא רוצה לשבת כל היום מול המחשב כדי לעשות עבודת נמלים של שיווק אורגני רגיל פשוט תיכנס לקישור ותלמד איך עושים את זה!

  הקישור:
  http://go.scrm.co/aff_c?offer_id=515&aff_id=8643&url_id=215&source=עצמה עסקית

  הזמן שלך שווה כסף- אז למה שלא תחסוך יותר זמן תייצר יותר כסף- זה אפשרי? כאן תלמד איך עושים את זה.

 • הגדרת תפקידים-אלון גרוסמן 01/01/2016 14:58:22

  אחד המרכיבים שלא מוגדר כראוי אצלנו בחברה זה הגדרת התפקידים.
  אני צריך להכין הגדרות ומצגת לבעלים על חשיבות העניין.
  אשמח לקבל קישורים וטיפים בנושא.

 • הקלות-תמיר גל 14/08/2014 05:13:20

  איזה הקלות אני יקבל עם אני אפתח חברה עצמאית ?
  האם הגרלת הלוטו שיטה (לא) מוצלחת להתעשרות של בטלנים?

  האמת בהצהרה כי לוטו לא מביא תוצאות, אלא הוא מס על טיפשים שאינם מבינים מתמטיקה?

  האם נכון שאחוז גדול מממלאי הלוטו הם אנשים עניים, מסכנים, מוכי גורל?

  כלום יתכן שהלוטו הינה מזימה מתוחכמת למצוץ כספי עתק ממכירת חלומות לאנשים מסכנים?

  • Re: הקלות-עדי 27/08/2014 15:48:58

   הי תמיר.

   לא תקבל הקלות. אולי בלוטו (שאותו אתה מנסה לקדם באתר שלנו ללא אישור) תוכל לקבל בונוס על העבודה היפה שלך שתופיע עכשיו בגוגל! כל הכבוד על החריצות שלך. (אולי יותר טוב שתעשה עבודת שיווק אמיתית? אתה מוזמן ללמוד כיצד בנתונים שנמצאים באתר שלנו).

   צוות עוצמה עסקית.

 • הלוואה מההסתדרות-ערן כהן 23/07/2014 13:35:12

  לפני 7 שנים וחודשיים קיבלתי הלוואה מההסתדרות בעקבות אי קבלת שכר ברשות מקומית 15 חודשים ההלוואה בסך 18000 ש"ח הרשות התחייבה להחזיר מהשכר שלי, אך בפועל היא קיזזה שכר ולא העבירה להסתדרות, היום ההסתדרות פתחה תיק נגדי כי בזמנו חתמתי על שטר חוב בגובה ההלוואה, וגם תיק עצמאי נגד הרשות.
  אני מעוניין גם בעזרה בנוגע לניכיון צ'קים חוזרים


  מה עושים בבקשה.

  • Re: הלוואה מההסתדרות-עדי 27/08/2014 15:44:36

   שלום ערן. השאלה שלך מטרידה ומעלה אי סדרים משפטיים כבדים. העצה הכי טובה שלנו היא: גש להתייעץ עם עורך דין אשר בקלות יוכל לפתור לך את הבעיה. המחאות שחזרו ניתן לפעול לגבייתם בהוצאה לפועל. זאת תוכל לבצע עצמאית. בהצלחה

 • הכנסת שותף לעסק-דותן 02/06/2014 21:36:23

  אני בעל עסק לשווק מכירות והתקנות של זכוכיות(מקלחונים,חיפויי מטבח וכו') יחסית חדש שמתפתח די במהירות . לאחרונה הבנתי שבכדי לעשות את הצעד הבא בעסק עליי להכניס שותף שיעסוק בכל הנושא המקצועי בשביל שאני אוכל להתמקד בנושא של הבאת עבודה לקוחות שווק ומכירות.
  יש לי אדם שמאוד מעוניין להיכנס איתי שותף אך מכוון שהוא לא בעל ממון ואין לו כסף להשקיע אנחנו מחפשים את הנוסחה הנכונה ששנינו נרוויח ממהלך שכזה. חשוב להבהיר שהאדם הוא סופר מקצועי בכל מה שקשור למקצוע וזה בדיוק מה שאני מחפש כתוספת לעסק שלי כאשר הוא אמור לדאוג לכל הנושא המקצועי בעוד אני אמשיך ואעשה מה שאני עושה בהצלחה עד כה,למכור ולשווק.
  מנגד יש לי כבר הצעה מאדם נוסף שמוכן לשלם לי סכום גבוה תמורת 50% מהעסק אבל מבלבד העובדה שהוא נותן כסף אין לו ערך מוסף והוא לא מעוניין להיות מעורב מעבר לזה כך שזה לא ממש מתאים לי.

  יש למישהו הצעה/נוסחה איך להגיע למצב שאני מכניס שותף מקצועי וזה משתלם לי גם?

  • Re: הכנסת שותף לעסק-עדי 17/06/2014 14:54:14

   שתי אפשרויות עומדות בפניך, ולכל אחת יש מחיר.

   א. להכניסו כשותף בלי כסף. אתה מוותר על כמות גדולה של רווחים עתידיים וחמור מכך, מכניס אדם לעסקה נטולת סיכון. אתה לא מכיר את האדם או את ההתנהלות שלו, ומבלי שהוא נושא בסיכון אישי משמעותי ומבלי שהוא עשוי להפגע כלכלית מאי תפקוד, אתה לוקח סיכון די קיצוני. במציאות, זה לא עובד.

   ב. להכניס שותף היום בעבור כסף. שוב, אתה מוכר היום נכס שעשוי (אם אתה מאמין בעצמך ובעסק) להיות שווה הרבה יותר בעתיד ולהניב לך הרבה כסף. שותפים פיננסיים מבקשים דבר אחד - החזר גבוה על ההון. אם אתה מתכנן עוד תקופה עתידית של השקעות, יהיו חיכוכים ובעיות. כל העבודה תיפול על כתפיך ובנוסף, איבדת את היכולת לנהל את העסק כפי שאתה רוצה. במציאות, בדרך כלל לא עובד, אלא אם זהו עסק רביעי או חמישי שלך ובכוונתך הפרטית להתנתק ממנו או שאתה ממש לא מאמין בעצמך וביכולות של העסק, ואתה מחפש דרך מהירה להעמיס את "הצרעת" על הכתפיים של מישהו אחר, לפני שהגג מתרסק עליך.

   ג. האלטרנטיבה, לטעמי ומנסיוני, היא לקחת את הבחור בעל ידי הזהב, או מישהו אחר כמותו, ועל ידי בניית מודל תגמול עובדים אטרקטיבי, לאפשר לו להפרנס בכבוד רב ביותר, הרבה יותר מכל מקום עבודה אחר. באופן שכזה, אותו אדם מתומרץ בכבדות על כישרונו, אתה שומר על הנכס שלך ועל תזרימי המזומנים החופשיים לך לעצמך, ופותח לעצמך את הדלת להמשיך את תנופת הצמיחה והיזמות, בלי להיות כבול בשום פנים. תוכל למצוא פרטים נוספים בטיפים שלנו (ובערוץ היוטיוב שלנו) אלו שיצאו ואלו שיצאו, או לחילופין, לבקש פגישת היכרות על מנת ללמוד כיצד מעמידים מודל חכם שכזה כבר בשלב הנוכחי.

   בהצלחה!

 • כמה עולה להקים עסק -אסף שקהי274 22/04/2014 16:25:14

  כמה עולה להקים עסק פרטי

   • מדוע שלא תעיין בתוכנית הזו, כיצד להקים עסק? אם אתה מתכוון להקים עסק פרטי, כדאי לך להוריד את תוכנית הייעוץ הזו, שתסייע לך בכל מה שאתה צריך שקשור בהקמת עסק פרטי. בנוסף, באותו עמוד יש לך המון משאבים נוספים, לשרותך.

    ועוד, וודא שאתה רשום לערוץ היוטיוב שלנו "עוצמה עסקית יועצים", ואתה צופה בכל הסרטונים ומוריד את כל הקבצים שמתפרסמים שם. זה לא יסולא בפז!

    שיהיה בהצלחה!

    עדי זוגלובק, עוצמה עסקית יועצים.

  • Re: כמה עולה להקים עסק -עדי 30/04/2014 10:25:08

   השאלה כמה עולה להקים עסק היא שאלה טובה מאוד, אלא שתלוי איזה עסק אתה רוצה להקים.

   להקים עסק לטיולים של כלבים של השכנים שלך, לא עולה כלום.

   להקים עסק שצריך להשקיע עשרה מיליון ש"ח בנכסים ומכונות, וצפוי לעבוד תקופה ארוכה בלי הכנסות, יעלה אולי עשרים מיליון.

   אתה חייב לחשוב בצורה יותר בהירה ולשאול שאלות יותר בהירות

 • מיקור חוץ-סיגל 04/02/2014 15:07:11

  שלום רב,

  אני עובדת במחלקת רכש של חברה גדולה, כחלק מתהליך התייעלות שהחברה עוברת אנחנו מחפשים חברה שתבצע ניהול פרויקטים למספר פרויקטי תוכנה שעומדים להתחיל. במסגרת תפקידי אני בודקת מספר חברות, ביניהן בדקתי חברה מסויימת שאני מביאה אותה כדוגמא מאחר והיא עוסקת בניהול פרויקטים במספר תחומים - לא רק תוכנה אלא גם נדל"ן וכו'. מאחר וראיתי שמספר חברות שמתעסקות בניהול פרויקטים אכן מבצעות את זה במספר תחומים, החשש שלי הוא שאין להם התמחות בנושא אחד בלבד כמו תוכנה. עד כמה הידע של חברת ניהול פרויקטים זו או אחרת יכול להיות מספק או אפילו ברמת מומחיות אם זה לא עובדים שהם "מתוך החברה"? תודה רבה.

  • Re: מיקור חוץ-עדי 26/02/2014 14:23:47

   שאלה טובה. בשעה שהמיומנות של ניהול פרויקטים היא ספציפית, את צריכה לברר איתם עד כמה יש להם היכרות ונסיון עם נושא ניהול פרוייקטים בפיתוח תוכנה, אם לדעתך, ניהול הפרוייקט הזה ידרוש מיומנות עמוקה בתחום. מנהל פרויקט צריך להכיר מספיק את התחום על מנת לדעת מה אפשרי ולא לא, מהם יעדים ריאליים, מהן עלויות ריאליות וכיצד נראית התמונה כשעושים את העבודה נכון.

   ייתכן ויש בין שורותיהם מנהל פרויקטים בתחום התוכנה שיכול להציג רקורד ביצועי בר בדיקה ויתכן שלא.

   התשובות נמצאות במסגרת בדיקת הDD שתבצעי על ספק השירות שלך!

   בהצלחה.

 • יעוץ-חנן נחמני 19/01/2014 00:14:59

  שמי חנן נחמני ואני הבעלים של עסק קטן כבר כשש שנים. עד לפני שנה זה היה רק העסק צדדי שלי. כאשר נסגרה החברה בא עבדתי כשכיר לפני שנה. החלטתי להתמקד בעסק. שמו של העסק הוא בזוית אחרת , העסק נותן מגוון שרותים מצילום ארועים הפקת מגנטים וגרפיקה במיוחד לבתי ספר. החודש השקעתי במחשב imac ומסרטה מקצועית. בנוסף סיימתי ללמוד קורס עריכת סרטים מקצועית.
  שאלתי היא במה להתמקד במיתוג העסק כאשר התחלתי כרגע לבנות את ההעסק ברצינות שזה אומר לוגו וכול׳. צילום ארועים וכול׳ או אתר הנותן פתרונות למורה בבית ספר או לגננת מספרי מחזור, תמונות מחזור,גרפיקה מהירה לכל ארוע כמו מתנות למסיבת סידור, חגים סוף שנה הקשורות לעיצוב.

  התחושה שלי שאי אפשר להתפרס לכל כוון וצריך להתמקד בתחום מסויים מה עושים?

  • Re: יעוץ-עדי 30/01/2014 15:42:26

   הי חנן. ברוך הבא לפורומים שלנו.

   נשמע שאתה ממש, ממש בתחילת הדרך.

   כדי לעזור למי שממש מתחיל להיכנס לעולם העסקים, ולפתוח עסק, ולהקים עסק, להצליח - יש לנו משאב אדיר עבורך:

   http://www.powerbusiness.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%9D-%D7%9C%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D

   גש לעמוד הזה והשתמש במשאבים החינמיים שיש לנו עבורך (כלים לבעלי עסקים > תוכניות ייעוץ חינם).

   הן יקחו אותך כברת דרך ארוכה.

   הקשב לוידאו'ז שלנו וודא שאתה עוקב אחריהם,

   ובהצלחה!

   מעלה והלאה.

   עדי

 • שלום,
  אני בוחנת אפשרות לקניית אחוזים בעסק ומתקשה לחשב את שוויו , המחשבון באתר מראה שווי בעוד
  12 שנה , יש רעיונות אחרים?
  תודה!

  • שלום ענת וברוכה הבאה לפורומים שלנו.

   המחשבון הינו מחשבון שמבוסס על שיטת DCF, והוא מיועד לעסקים שעברו את שלב הייזום, והם עובדים כמכונה משומנת ומייצרים לבעלים שלהם תזרים מזומנים חופשי בלי צורך שהוא ייכנס ל- "מטחנה" וידרש להגיע לעבודה, כמו איזה שכיר פשוט, ויעבוד כמו "כלב" תוך לקיחת סיכונים מוזרים בהיקפם - מציאות עסקית להמון בעלי עסקים.

   אפשר וצריך להגיע למצב הזה במיוחד כאשר המנהלים יודעים את הכלים שלהם, מכירים אותם ומשתמשים בהם. אנחנו מלווים עסקים להגיע למצב הזה ברמה יום יומית.

   אם את הולכת לקנות עסק שאינו כזה, ושלכן לא מגיעה לו הפריווילגיה לקבל הערכת שווי של DCF, תוכלי להשתמש בשיטת המכפילים, אבל זה כבר דורש היכרות ובדיקה יסודית של העסק, התחום, רמת הסיכון שלו, מכפילי עסקאות דומות, התייחסות לתנאים פרטניים כגון מלאים ושוויים, חובות ועלותם, ועוד פרמטרים שונים, שהתייחסות אליהם ברמת תשובת פורום לא תהיה לא מקצועית ולא מלאה.

   את מוזמנת ליצור קשר ולקבל תשובה פרטנית מאחד היועצים שלנו בטלפון.

   שיהיה בהצלחה, ותזכרי, שהעסק נועד לעבוד בשבילך, ולא שאת תעבדי בשבילו.

   פעמים רבות, במקרה של רכישת עסק, זה מתחיל בביצוע העסקה נכון.

   בהצלחה.

  • שלום ענת וברוכה הבאה לפורומים שלנו.

   המחשבון הינו מחשבון שמבוסס על שיטת DCF, והוא מיועד לעסקים שעברו את שלב הייזום, והם עובדים כמכונה משומנת ומייצרים לבעלים שלהם תזרים מזומנים חופשי בלי צורך שהוא ייכנס ל- "מטחנה" וידרש להגיע לעבודה, כמו איזה שכיר פשוט, ויעבוד כמו "כלב" תוך לקיחת סיכונים מוזרים בהיקפם - מציאות עסקית להמון בעלי עסקים.

   אפשר וצריך להגיע למצב הזה במיוחד כאשר המנהלים יודעים את הכלים שלהם, מכירים אותם ומשתמשים בהם. אנחנו מלווים עסקים להגיע למצב הזה ברמה יום יומית.

   אם את הולכת לקנות עסק שאינו כזה, ושלכן לא מגיעה לו הפריווילגיה לקבל הערכת שווי של DCF, תוכלי להשתמש בשיטת המכפילים, אבל זה כבר דורש היכרות ובדיקה יסודית של העסק, התחום, רמת הסיכון שלו, מכפילי עסקאות דומות, התייחסות לתנאים פרטניים כגון מלאים ושוויים, חובות ועלותם, ועוד פרמטרים שונים, שהתייחסות אליהם ברמת תשובת פורום לא תהיה לא מקצועית ולא מלאה.

   את מוזמנת ליצור קשר ולקבל תשובה פרטנית מאחד היועצים שלנו בטלפון.

   שיהיה בהצלחה, ותזכרי, שהעסק נועד לעבוד בשבילך, ולא שאת תעבדי בשבילו.

   פעמים רבות, במקרה של רכישת עסק, זה מתחיל בביצוע העסקה נכון.

   בהצלחה.

 • טופס פתיחת תיק עוסק במע"מ (821)-יוסי רוזנברג 26/11/2013 08:31:50

  אני רוצה לעבוד בתור מתכנת מחשבים עצמאי אבל אין לי כתובת עסק (אני יכול לעבוד מהבית או מאתר לקוח או סתם מבית קפה וזה כמובן גם משתנה מפרויקט לפרויקט).

  1. בהעדר כתובת עסק לאיזה סניף מע"מ אני צריך לגשת כדי להירשם ?
  2. מה אני אמור לרשום בשדה של כתובת עסק בטופס ?

 • האם צריך חברת ייעוץ בתחום היבוא?-יוני בגין 26/10/2013 19:57:28

  אני פתחתי עסק לא מזמן ואני מתחיל בפעילות יבוא מחו"ל או יותר נכון- יבוא מסחרי מסין. אני לא ממש מבין בתחום הזה וקראתי באתר של לשכת המסחר שיש חברות ייעוץ מקצועיות המתמחות בייעוץ בהקשר לסחר בינלאומי. השאלה שלי היא האם כדאי לפנות לחברה כזו או אולי לעבור קורס מקצועי בתחום היבוא ויצוא כך שהכול יישאר במסגרת האחריות שלי לטווח הארוך?

  • הי יוני וברוך הבא לפורומים.

   אם העסק שלך עומד להיות ייבוא מסחרי מחו"ל, אז ליבת העסק המקצועית -- הצד התפעולי שייצר את העושר - הוא ייבוא מסחרי מחו"ל.

   עכשיו, תחזיק חזק-חזק --

   אם אתה הולך לפתוח עסק בתחום שבו אתה לא מומחה ולא מבין דבר, תתכונן לעלויות מטורפות, לטעויות יקרות, לבזבוז זמן יקר וכסף בתהליך - משום שאתה לא הולך להקים עסק, אתה הולך לבית ספר, אבל כזה שבו אתה משלם ביוקר על כל הטעויות שלך.

   זו, ידידי, הינה טעות יזמית מהשורה הראשונה ואחת הסיבות מדוע יזמים כה רבים מגיעים לבית המשפט לפשיטת רגל.

   רוצה להיות עצמאי? מעולה. תעשה את הפעולות הבאות:

   א. לך לבית הספר הנכון. תלמד.
   ב. לך לעבוד בזה, תתמחה ותעשה טעויות על צווארו של מישהו אחר. תעבוד, אפילו בהתנדבות, בתפקיד ייבוא בחברה דומה ותתבונן, תשתפשף ותקח על עצמך כל מה שאתה יכול לעשות סביב לשעון. כך, תוכל לקבל רעיון והבנה איך נראה הניהול הנכון של העסק. אגב, מעבר לנושא הייבוא יש עוד כמה דברים חשובים. סחורה במחסן מעולם לא עשתה אנשים יותר עשירים...
   ג. תכין תוכנית עסקית. טובה. ותיתן למומחה מיומן לנקוב בה חורים ולשאול שאלות קשות מאוד. תתקן אותה. תכין מספיק כסף (מה שאתה חושב שאתה צריך - לא מספיק. תכין עוד).
   ד. ועכשיו, רק עכשיו אתה מוכן לצאת לדרך.

   לחילופין, צא לדרך בלי כל אלו. תכין ממש הרבה כסף, ותתכונן ללמוד כשהחרב על גרונך. יש משהו קסום בצורך ללמוד תחת איום בשחיטה כלכלית. זה מאוד מהיר ודינאמי (תכין את השעות 02:00 עד 04:00 בבוקר - אז תמיד יש זמן ללמוד), אבל לא כל אחד בנוי לזה.

   בהצלחה.

 • הערכת שווי חברה-שי קלפוס 07/10/2013 22:49:00

  מה אמורות להיות עלויות של הערכת שווי חברה (עסק חי)?

 • פתיחת עסק חדש-מתן 171 29/08/2013 18:19:32

  ערב טוב,

  אני מעוניין לפתוח "לופט" למטרת ארועים בכפר סבא.
  רציתי לדעת איך אני מתחיל? האם כדאי לי ללכת אישית לכל הרשויות או לקבל ללכת לרואה חשבון או חברה שמתמחה בעניינים האלו.

  דבר שני איך אני יכול לדעת כמה פוטנציאל יש לעסק?

  ודבר שלישי פתיחת העסק היא עם עוד שני שותפים, האם זה כדאי? או עדיף לי ללא שותפים או שותף אחד?

  • Re: פתיחת עסק חדש-עדי 02/09/2013 15:43:17

   שלום מתן. משאלותך ניכר כי אתה ממש, ממש בתחילת המחקר שלך וטרם אפילו התחלת לעשות עבודת שטח. אז ראשית, אני ממליץ לך לעשות שיעורי בית מעמיקים ולהכין תוכנית עסקית מקיפה. כדאי יהיה לך, לפני שאתה קופץ למים, להתמחות מעט בתפקידים השונים הנדרשים להפעלת אולם אירועים, החל מתפקידי המטבח ועד תפקידי האירוע וההכנות השונים, הרבה לפני שאתה הולך לרשות זו או אחרת. כדאי שתבין מה ידרוש ממך מהלך מסוג זה.

   הכן מבעוד מועד סכום מתאים להשקעות והבן שהתחום כולל השקעות עקביות במקום. התכונן לממן את כל תקופת ההרצה -- לוקח זמן לרכוש מוניטין בתחום.

   בקיצור, הכן תוכנית עסקית טובה.

   בעניין השותפים, אני בדעה ששני שותפים הינו מקור לצרות, משום שבעת מחלוקת, השותף שבוחר לעצור את הפעילות - הוא המחזיק במוקד הכח.

   הכי טוב, ללא שותפים, אם אתה מסוגל לעמוד בהשקעות ולספוג את כל הסיכון הפיננסי, שתמיד קיים.

   בהצלחה

  • Re: פתיחת עסק חדש-עדי 29/10/2013 09:56:23

   שלום מתן וברוך הבא לפורומים.

   נשמע שאתה מעט לפני ההתחלה, ויותר, נשמע שאתה לא ממש מכיר את האנטומיה של העסק הזה, הפוטנציאל שלו, נקודות הכשל הנפוצות הסיכונים ואולי הדרך הנכונה לנהל אותו.

   מומלץ שקודם לכניסה לסיכון, תלמד לעומק את האומנות של ניהול עסק כזה, אולי על ידי עבודה בו, וניהול שלו כשכיר. זה יהיה שווה לך מאות אלפי שקלים בנסיון ובטעויות.

   לחילופין, תוכל לפנות לחברת ייעוץ שתסייע לך מנסיונה לגבי התוכנית העסקית הנכונה.

   לגבי האישורים, אני בדעה שכדאי להעביר את הטיפול בנושאים אלו למומחים ולהתרכז בנושאי שיווק, תפעול וכספים.

   לגבי שותפים, אם אתה לא מבין בנושא, כדאי ללכת עם שותפים. נוח יותר לפזר את הסיכון. אם אתה מומחה בנושא כבר, ודי בטוח בעצמך, ויכול לספוג את הסיכון מבלי להתמוטט, לך לבד, תמיד יותר טוב.

   בהצלחה.

 • איך מרחיבים את העסק?-דני רשף 03/08/2013 14:21:59

  אני עומד לקראת פתיחת עסק משלי והחלק שאני עדיין לא סגור עליו מתייחס לאיך מצליחים להרחיב את מעגל הלקוחות ולמנף את עסק. יש הרבה מאמרים כללים בנושא אבל אולי כאי להיעזר ביועץ עסקי לצורך זה או אם יש לכם עצה אחרת?
  אחת השיטות שכן התייחסתי אליה בתכנית העסקית שהכנתי מתייחסת להגשת מועמדות להצעות מכרזים כמו אלה שיש באתר לשכת המסחר או בגופים עסקיים אחרים שמציעים שירותים לבעלי עסקים. שיטה נוספת היא כמובן להקים אתר אינטרנט ולוודא שאכן יקבל חשיפה מקסימלית. אשמח לשמוע שיטות נוספות יעילות.

  • הי דני וברוך הבא לפורומים שלנו. ראשית, שיהיה בהצלחה.

   שנית, מאוד חשוב לתפוס את נושא השיווק נכון ומדויק מההתחלה. שיווק הינה פעולה יקרה מאוד (ויש לוודא שמשאבים מספקים מועמדים לטובת הפעולה בתוכנית העסקית). כשלון בתחום זה או הערכה לא נכונה של משכו או עלותו או תיאום ציפיות גרוע, עשוי לגרום לקריסה, ולהפסדים צורבים.

   יחד עם האזהרה הזו, בהחלט יש מה לעשות, בהנחה שהבנו שצריך לצמוח עקב בצד אגודל, לאט ובזהירות.

   תוכל להוריד את תוכנית עזרה ראשונה באתר להקמת עסק ולשיווק כדי לקבל מושג טוב יותר ו/או להרחיב את כלי העבודה שלך.

   מומלץ להתייעץ ולהתייעץ ולהגיע עם רמת נסיון כלשהי בשיווק (עבודה אצל מתחרים אולי). יעלה לך הרבה יותר ללמוד כיצד לשווק על חשבונך. בנוסף, מומלץ להשתתף בסדנאות וקורסים בנושא מראש.

   בנה תוכנית עסקית נכונה. בצע אותה בצורה נכונה ואתה על הסוס.

   בברכת פריחה ושגשוג!

   עדי זוגלובק

 • מהי הדרך הנכונה לפתוח עסק קטן?-Francesca Morris 23/07/2013 19:14:02

  אני מתלבטת בנוגע לפתיחת עסק קטן האם תוכלו לעזור לי? יש כאן איזה מאמר שהמליצו לי עליו.
  פתיחת עסק