תוצאות מייעוץ ארגוני - חברה בתחום הטיפול בזיהום אוויר

אייל ישראלי הינו הבעלים של חברת אוויר, ולאחר ייעוץ עסקי של עוצמה עסקית הוא מספר על השינויים בעסק:

החברה הוקמה בשנת 94. הפעילות העיקרית של החברה זה טיפול בנושא האוויר, עם כל התקנים בנושא איכות סביבה, מזהמים ואוויר בתוך מבנה שעובדים נושמים בתהליך הייצור. אנחנו שמנו דגש לתת פתרון על נושא הזיהום - אם זה זיהום בחוץ או זיהום בפנים.

מה שמצא חן בעיניי זה שעוד לפני שהתחלנו את התהליך הם (עוצמה עסקית) עשו פגישה לעומק רק כדי לברר מהי החברה, מהי עושה ולהבדיל מקואצ´רים שהתחילו לדבר על עצמם, הם באמת בדקו את החברה ולמדו את החברה כמו שצריך. זה היה הטריגר שלי, אם חברה לוקחת ולומדת אותי כמו שצריך אני חושב שרק אז היא תוכל לתת לי תשובות.

מה שקרה זה שקיבלתי אוסף כלים שהיו חסרים. זה אוסף כלים שאני יודע איך להתקדם למעלה, שאני יודע איך לשמור על הכוח, ואיך להמשיך ומה ללכת ולמכור... אני יודע לאתר צרכי לקוח, אני למדתי למעשה להגיע לבן אדם ולראות שאני נותן לו את מה שהוא צריך.

למדתי להתמודד עם מצבים בתוך המקום שלי, גם ביעילות עבודה, גם כאשר המצב לא כל טוב איך להתמודד אתו ואיך להמשיך הלאה ואיך לפתור בעיות.

הארגז כלים שקיבלתי נתן לי דרך וכלים שהיו חסרים לי כדי לקפוץ שלב אחד למעלה.

למעשה, אם אני אבדוק מה השינויים הבולטים ביותר אני אוכל להגיד שקודם כל השקט, רמת הלחץ ירדה. שתיים, הכלים שלמדתי לבדוק ולראות את השינויים הקטנים בחברה ואיך להתמודד איתם לפני שהם הופכים לשינויים גדולים יותר.

(לפני הייעוץ) ...איך שאתה מגיע בבוקר, נכנס זה, נכנס ההוא, ויכוחים, לחץ של עבודה, לא יוצא בזמן, המוצר ההוא לא קיים.. הרגשתי שאני יוצא מפה עם העבודה ועם הראש בערך כפול. ההבדל הוא שלמעשה היום הרבה יותר קל לי להתמודד עם דברים, השקט נשמר, השקט שלי מקרין על החברה.

אני חושב שהמאפיין הכי גדול זה הצמיחה. מלפני שנכנסתי לעוצמה עסקית החברה בוא נגיד לפחות הכפילה את עצמה.

השילוב של צמיחה עם יכולת ניהול וכלים לבדוק ולראות כל שינוי קטן בחברה אני חושב שאלה הכלים שקיבלתי והיו חסרים לי.

אני קודם כל יכול להגיד שאני עובד היום פחות שעות ממה שעבדתי לפני העומס שהיה לי. אני חושב שזה ניהול נכון יותר של הזמן, האצלת סמכויות ולדעת להתעסק במה שעיקר ולא בטפל...עם ניהול נכון של הזמן אתה מסוגל לעשות הרבה יותר ולהרגיש שאתה עושה פחות ממה שעשית לפני.

...זה משליך, על העובדים, על הזמן הפנוי, על המשפחה שלך. אתה מגיע הביתה עם פחות לחצים, אתה יכול ליהנות מדברים שקודם היית עסוק וחי ויושן וקם את העסק ואת הבעיות של העסק.

 אני חושב שעם עבודה נכונה יותר אתה יכול גם להגדיל את הנפח עבודה שלך ועדיין להישאר עם יותר זמן פנוי ממה שהיה לפני.