ייעוץ לעסקים

בסוף היום, מה הדבר הכי חשוב לבעל עסק (מבחינה עסקית)?

המטרה העליונה היא בניית עסק חזק ויציב, כזה שיכול להניב תזרימי מזומנים חופשיים (הכסף שנשאר בבנק, אחרי כל ההוצאות. אתם יודעים – נו, הכסף שאפשר ליהנות ממנו...) שעושה זאת בלעדיו, בשקט ובשלווה (כלומר, העסק יתפקד מעולה אפילו כשהבעלים בחודש חופשה, בטיול ארוך בחו"ל או אולי עסוק בביצוע עסקת נדל"ן או בפיתוח המיזם או העסק הבא שלו).

במסע להשגת היעד הזה, עסקים שונים עוברים דרך תהליכים שונים ושלבי התפתחות שונים שדורשים כלים שונים כדי להשיג יעדים שונים.

כך, בדרך כלל, עסק חדש, או עסק שנכנס לתחומים חדשים יזקק לייעוץ שיווקי.

עסק שמעוניין לשפר מאוד את יכולת המכירה ותפקוד צוות המכירות יזקק לייעוץ מכירתי.

עסק שכבר צמח מעט והפך להיות עסוק מאוד והמנהל שחוק ועמוס ואין לו רגע פנוי כדי לנשום ועתה הוא מעוניין להקטין עומסים, לייעל תהליכים ולשפר את הרווחיות יזקק לייעוץ ארגוני וטיוב תהליכים.

עסק בוגר יותר עשוי להיתקל בבעיות שיוצרות צורך לשפר תפקוד ההנהלה או הבעלות (כמו שקורה במקרים בהם עולות בעיות עם מנהלים בכירים, או שצצות בעיות בין שותפים ותיקים, או בעסקים משפחתיים, בדרך כלל בין המייסדים הותיקים או בני משפחותיהם) יזקק אף הוא לייעוץ ארגוני.

ועסק שנדרש להמציא עצמו מחדש ולייצר אפיקי צמיחה חדשים או לפתור בעיות אסטרטגיות עמוקות, יזקק לייעוץ אסטרטגי.

אבל כל אלו הם תגיות או כותרות, והרשימה למעלה היא חלקית מאוד.  המכנה המשותף והדרך שבה הדברים קורים במציאות פשוטים:

בעל עסק מעוניין לקחת את העסק שלו אל הרמה הבאה או לטפל, בצורה יסודית ועמוקה, בגורמים שמונעים ממנו להגיע לשם.

הוא מגיע למסקנה שבארגז הכלים הקיים ברשותו אין כלים מספיקים  (עובדה, הוא עדיין תקוע בבעיה לאחר שעשה את כל שביכולתו לשפר את המצב).

הוא מעוניין למנף במהירות את ניסיונם של אחרים שעשו זאת לפניו (תובנה חכמה אומרת שהכי זול ומהיר לגלות איך אחרים פתרו את הבעיה הזו ולהימנע מניסיונות יקרים להמציא את הגלגל מחדש כל פעם אחר פעם, כשהמתחרים החזקים שלך כבר המציאו אותו מזמן).

הוא פונה למי שעשה זאת כבר פעמים רבות לעזרה, מקבל את הכלים החסרים וממשיך לנוע קדימה בדרך לפיתוח עסק החלומות.

והשאר היסטוריה.

הצעד הראשון מתחיל בקביעת פגישת היכרות ללא עלות עם יועץ מחברתנו כדי להכיר, לשמוע מה הבעיות שעל הפרק ולאן פניך מועדות ולספר לך מה אנחנו יכולים לעשות עבורך, וכיצד ניתן לגרום לעסקים להפוך ליצרני תזרים חופשי באופן עצמאי מהר יותר, ובסדר גודל גדול יותר.

כי בסוף היום, זו המטרה.

 

כיצד מתקדמים?

מלא פרטיך בתיבה מטה.

תנו לי פרטים נוספים!

-