הנוסחה למדידת יעילות העובדים שלך

 

האם אתה יודע עד כמה העובדים שלך באמת יעילים? וכיצד לזהות בזמן-אמת כאשר היעילות שלהם מתדרדרת? האם הם מייצרים עבורך יותר רווחים או שבפועל הם מגדילים את ההוצאות ומקטינים את הריווחיות?

ברוב העסקים, עלות העסקת העובדים מהווה חלק משמעותי מהוצאות התפעוליות של העסק.

להוצאה הזו יש השלכה משמעותית על העתיד שלך.

אם תחשוב על כך, תגיע למסקנה שהמשאב הזה (העובדים שלך), עושה את הדברים הבאים:

1. קובע מה יהיו המחזורים בעתיד (האם אנשי השיווק ישווקו בצורה טובה?, האם אנשי המכירות יסגרו עסקאות?).

2. קובע מה יהיה היקף ההוצאות על ספקים (האם אנשי הרכש יעשו עבודה טובה או לא?, האם הטכנאים/קבלנים/מבצעים וכו' יעשו עבודה טובה?).

3. קובע מה יהיה שיעור הרווח הגולמי (האם אנשי המכירות יסכימו לתת הנחות רבות? האם צוות העובדים שלך יצור לך שם רע או טוב? האם הלקוחות יהיו מוכנים לשלם יותר כדי לקבל את השירותים דווקא ממך, בתור החברה "מספר 1 בשוק?").

4. קובע מה יהיה היקף ההוצאות על הרכוש (האם העובדים ישמרו על כלי העבודה שלך? על הרכבים? על מקום העבודה והציוד שהפקדת בידיהם?).

5. קובע מה יהיו הוצאות הפרסום בעתיד (האם אנשי השיווק יבואו עם רעיונות זולים וחכמים לייצר עוד פניות? האם אנשי הביצוע יעשו עבודה כה טובה שתגרום ללקוחות שלך להפוך ללקוחות קבועים?)

6. קובע איך יראה תזרים המזומנים בעתיד (הוצאת חשבונות נכונה, אישורי חשבונות נכונים, גבייה נכונה) וכתוצאה מכך, כמה הלוואות תצטרך לקחת מהבנק כדי לשמור על התזרים שלך חיובי.

7. קובע לכמה עובדים תזדקק על מנת לעשות את העבודה (אנשים יעבדו ביעילות ומרץ, או תהיה אווירה של חוסר יעילות, חוסר איכפתיות, אווירה של "לא איכפת לי")

8. קובע אם מישהו מהצוות יבוא עם רעיון מדהים וחדשני, המוצר או השירות הבא או הצעת הייעול המדהימה שתוריד את עלויות היצור שלך בעוד  15% ובכך תדחוף את העסק קדימה ותשפר את הרווחים.

המשאב הבודד הזה, משפיע על כל כך הרבה דברים! הוא משפיע על הרווח הנקי שנשאר אחרי כל ההוצאות.  אבל מעבר לזה הוא משפיע על יציבות העסק, עד כמה תעבוד קשה, ועד כמה עמוס תהיה.

לצערי, רוב העסקים, לא מנתחים ולא בודקים את יעילות העובדים שלהם ביחס להוצאות השכר.

בסרטון זה אראה לך איך תוכל לדעת מה יעילות העובדים שלך ביחס לשכר שאתה משלם להם, ומה תוכל לעשות כדי לזהות בעיות יעילות בעסק הרבה לפני שהן פוגעות בריווחיות.

אני רוצה להוריד מחשבון לחישוב יעילות עובדים!

-