טכנולוגיית הניהול של האברד

החיפוש אחר טכנולוגיית ניהול שמשיגה תוצאות.

בעוצמה עסקית יועצים מנחה אותנו דבר אחד, ואחד בלבד. תוצאות מהירות ככל האפשר עבור לקוחותינו.

על מנת להשיג תוצאות כאלו בצורה כל כך עקבית וחריגה, בילינו- קבוצה של עורכי דין, כלכלנים, רואי חשבון - כולם בעלי נסיון מעשי רב והכשרה בתחום, מספר שנים בנסיון לחפש ולהביא לך, בעל העסק או המנהל, כלי עבודה פשוטים, ממוקדים וענייניים שיפתרו לך את הסיטואציות העסקיות השליליות שבהן אתה נתקל או שאותן אתה מבקש לשפר.

אותנו לא כל כך עניינו דעות או רעיונות אקדמיים או פילוסופיות ששמורות לספרים עבי כרס או לעולם האקדמיה – מגדל השן המרוחק מהחיים האמיתיים.

בחיפושנו וכנר לרגלינו עמדו מספר שאלות מפתח:

(א) האם קיים כלי אובייקטיבי שמאפשר לפתוח ספר וללמוד אותו (בניגוד לדעה אישית או כישרון אישי הפכפך)?

(ב) האם אפשר להשתמש בכלים הללו ולהניב תוצאות ברמה גבוהה של וודאות – דהיינו פעם אחר פעם? (בניגוד לפעולה אקראית שלא עובדת תמיד.)

בחיפושים שלנו נתקלנו בשורה של אופנות שחלפו מן העולם, רעיונות ארגוניים ועסקיים שהיו פופולאריים מאוד ועשו כמה אנשים עשירים, אבל שכיום יודעים שאינם עובדים.

נזהרנו מאמירות לא מבוססות ובחנו כל כלי לגופו. פעם אחרי פעם מצאנו מבוי סתום. מצאנו כלים שנכונים לאזור ארגוני אחד, אבל... עושים נזק במקומות ארגוניים אחרים. מצאנו גישות שהיו נכונות למדי, אבל עדיין היה בהם ליקוי חמקמק כלשהו.

בעיקר, ראינו שלל של כלים וגישות שהיו בסדר, אבל שבסוף היום לא הניבו את ההצלחה המבוקשת.

הבינו, זה היה מסלול קשה מאוד. זרקנו מהחלון את כל מה שלא הניב לנו תוצאות. או היה הרבה יותר מסובך ללא שום הצדקה ביצועית. התחלנו לקרוא למבחן העיקש שלנו "מבחן החומצה" כיוון שהדרישה לתוצאות פשוט עיכלה והמיתה מהר מאוד כל נתון לא ענייני וחשפה את הליקויים והבטן הרכה של "דיבורים ריקים" והבטחות סרק. תוצאות או כלום.

חיפשנו נתונים מדויקים וממוקדים. חוקים שיחזו כיצד מערכת עסקית תנהג בסיטואציות שונות מראש. כלים ספציפיים שיקנו ליועצים שלנו וודאות גבוהה ביותר ויכולת להיכנס לסיטואציות קשות מאוד, ולא לאבד את הדרך, ולדעת במהירות מה עושים כדי להניב תוצאות במהירות. ושיהיה אפשר לסמוך עליהם שמי שישתמש בהם (כמו הלקוחות שלנו) יוכל להניב הצלחה דומה.

עכשיו. אם נפתח את המילון תחת הערך "טכנולוגיה" נגלה כי מה שחיפשנו היה טכנולוגיה ניהולית וארגונית. קובץ הכללים והחוקים שמאפשרים להניב תוצאה ידועה מראש, פעם אחר פעם על ידי מי שמכיר אותם.

הבנו מהר מאוד שכזו טכנולוגיה ניהולית תצטרך להיות ענפה מאוד ורחבה מאוד. היא תצטרך להיות מאוד יסודית וכללית אך עם יכולת להיות רלוונטית להמון סיטואציות. היא תהיה הוליסטית (שלמה) במובן שהרלוונטיות שלה תקיף הרבה פרמטרים שונים בעסק או בעבודה.

מה צריכה לכלול טכנולוגיה אפקטיבית שכזו?

לאחר חיפושים רבים מצאנו את מה שחיפשנו. מצאנו רשימה של כלים וחוקים עסקיים, ניהוליים וארגוניים שאמרו שהם עובדים. הפעלנו את מבחן החומצה ו... התוצאות החלו להגיע (כאשר השתמשו בהם באמת ובתמים). ולא תוצאות איטיות, אלא מהירות מאוד ביחס לכל כלי מצוי. ולא סתם תוצאות, אלא תוצאות שאפילו הפתיעו אותנו, ציניקנים שראו כבר את הכל ויודעים על "המומחים שרק מדברים ומספרים...".

החומר שמצאנו היה עצום. כמויות אדירות של ידע שמבוסס על מחקר שפותח למעלה משלושים שנה בתוך מערכת ארגונית אדירה שמשתרעת על פני כל אחת מהיבשות בעולם, מיושמת במאות ארגונים כבר עשרות שנים ונמצאת במגוון רחב של עסקים, למעלה מ- 140,000 חברות ותאגידים.

כרכים על גבי כרכים של נתוני מחקר ומסקנות ארגוניות וניהוליות. ניתוח לוגי מדוקדק שנכון לעסק של אדם אחד עד לאופרציה עסקית בת אלפי אנשים על פני יבשות שונות עם מערך ניהולי מדהים.

נתונים וכלים מתקדמים בשיווק, במכירות, בניהול כ"א, באסטרטגיה ארגונית ועסקית, בפרסום, במיתוג, במנהיגות, בתחום הכספים, בתחום הבניה הארגונית הנכונה, בתקשורת ארגונית, בהכשרה ארגונית ועסקית, ביעילות וניהול זמן, בניתוח אירועים מתקדם, במערכות בקרה וסטטיסטיקה, בהפחתת עומסים ושחיקה, בזרימת תהליכים נכונה, בהעצמת עובדים, בתמרוץ עובדים ובניית מוטיבציה, בגיוס צוות ועוד, ועוד, ועוד.

ואלו היו כלים ברורים וחד משמעיים: עשה כך ויקרה כך. מתכונים מפורטים וקצרים לטיפול בשלל אספקטים ובעיות שכל מנהל או בעל עסק מכיר.

והם עבדו.

אוי, כמה שהם עבדו. בעסקים קטנים כמו גם גדולים. אצל מנהלים או בעלי עסקים. אצל כולם!

בעלת צימרים בגליל שהייתה כמעט בפשיטת רגל הגיעה למצב שמכרה את החדרים מספר חודשים קדימה בתוך כשבועיים; איש שיווק בחברת השקעות שנעשה עצמאי ושותף בחברה גדולה וידועה בשוק ההון בזכות הכלים שקיבל; חברת מהנדסים בת עשרות עובדים שרק התגלגלה ולא התקדמה שהחלה לזנק קדימה עם תוצאות עסקיות מרהיבות; מנהלת בחברת הייטק (ציבורית הנסחרת בנסדאק) שקודמה מספר פעמים אחרי שהמנהלים שלה זיהו את הגאוניות בניהול שלה לפצח סיטואציות תקועות, עסקים בתחום הקוסמטיקה, הבידור, התעשייה, המזון, השירותים ואפילו האומנות. תוכל לראות כאן מה מספרים לקוחותינו.

מצאנו את טכנולוגית הניהול של האברד.

מהר מאוד הסתבר לנו שמפתח הכלים העסקיים והניהוליים הללו היה איש אשכולות אמיתי של המאה הנוכחית. מר ל. רון האברד, 1986-1911, עסק בתחומים רבים והדבר שאהבנו מכל באדם היה כי בכל דבר בו עסק השאיר אחריו מחקר מתועד ומסודר כולל תצפיות וכלים שבודד, כלים שכל אדם יכול להשתמש בהם על מנת להטיב את מצבו ואת סביבתו.

הוא היה פילוסוף, חוקר ומדען, אשר השתלם בלימודי הנדסה, פיסיקה גרעינית ומולקולרית, ועסק בפעילויות רבות ומגוונות במהלך חייו וביניהן: עיתונאות, טייס, שייט, שירות צבאי כרב-חובל מפקד ספינת קרב ומפקד ציידת צוללות, מנהל משלחת מחקר לאלסקה, ראש משלחת לחקר מינרלים לקריביים, מודד, קצין משטרה, חוקר בתחום הביולוגיה, מזכיר סניף אגודת מהנדסים, מחבר תסכיתי דרמה לתחנות רדיו, כותב סיפורת, כותב מדע בדיוני, מחבר אנציקלופדית הניהול, מחבר רב המכר ´דיאנטיקה המדע המודרני של בריאות הנפש´, מפתח שיטת נרקונון לגמילה מסמים, מפתח שיטת חינוך קרימינון לחילוץ ממעגל הפשע, מפתח טכנולוגית למידה המטפלת בבעיות וקשיי למידה, מפתח שיטת הטיהור מרעלים וקרינה רדיואקטיבית, כותב סדרת ספרים העוסקים בחופש אישי וארגוני ומייסד דת הסיינטולוגיה.

בכל תחום שבו עסק, השאיר אחריו שביל, נתיב לשימוש מי שרצה לעשות שימוש בכלים שמצא על מנת לשפר מצבים וסיטואציות, לא רק עסקיות אלא אף אישיות.

כך, כיום תוכל למצוא את רשת Narconon שמהווה את רשת השיקום לנפגעי נגע הסמים הגדולה בעולם,הכוללת מתקני גמילה בהם הנגמלים מתגוררים עם מאות סניפים בעולם (ובקרוב אצלנו בתל אביב) וביצועים סטטיסטיים ייחודיים.

או את רשת Criminon הכוללת תוכניות שיקום אסירים והחזרתם למעגל העבודה. לבוגרי התוכנית אחוזי חזרה נמוכים מאוד לכלא, כפי שגילו זאת מנהלי בתי כלא בעולם כולו ואף אצלנו.

או את רשת Applied Scholastics הבינלאומית העושה שימוש במחקרים ותגליות אודות המחסומים ללמידה והגורמים המדויקים שבגינם אחוז האוריינות (ידיעת קרוא וכתוב) מצוי במגמה איומה כל כך בחברה המערבית ואף אצלנו.

ובתחום הניהול, את רשת Hubbard College העוסקת בהכשרת יועצים ארגוניים ביסודות התגליות של מר האברד כפי שהם מתייחסות לארגונים ולעסקים ברחבי העולם.

בקיצור, מצאנו כר נרחב של כלים ושיטות שהשימוש בהם אכן מביא לשיפור ביצועים.

התמחות ביישומים עסקיים ארגוניים.

מכל העושר הזה, אנו בעוצמה עסקית התמחינו ביישומים העסקיים והארגוניים. ביישומים שקשורים להאצת עסקים וביצועי מנהלים ושיפור תפוקות והצלחה.

היועצים שלנו נשלחו לחו"ל לתקופות של מספר שנים על מנת להתמחות בכלים המתקדמים על מנת שאתה תוכל לקבל בדיוק את מה שאתה צריך מתי שאתה צריך אותו כדי לגרום לפעילות שלך להמריא.

צוות היועצים שלנו מונה את הצוות בעל ההכשרה הגבוהה ביותר בטכנולוגיה ניהולית זו בארץ ובחלקים ניכרים באירופה, אך זה לא הדבר החשוב.

הצוות שלנו מדבר מעט ועושה הרבה. הביצועים שלנו והיישומים שלנו לכלים של מר האברד ייחודיים ומיוחדים ושואבים את ייחודם מההשכלה הרחבה של היועצים שלנו ומהנסיון העשיר שלהם בתחומים המיוחדים להם: IT, מולטימדיה, יחסי אנוש, ניהול, ייזום עסקים, כספים, Advanced Coaching וכולי.

כל יועץ ותיק שלנו יספר לך על הרגע הזה, בערך אחרי שגרם לעסק שהיה בקריסה עסקית להסתובב ולעלות על פסי צמיחה בפעם הראשונה, והכל היה בדיוק על הדקה התשעים, עם כל המתח והדאגות והלחץ הבלתי אנושי, שבו מוחים את הזיעה מהמצח ואומרים למפקח על הייעוץ "איזה מזל שיש לי את שיטת הניהול של האברד וידעתי בדיוק מה צריך לעשות כדי לצאת מזה, איזה מזל".

כדי ללמוד עוד אתה מוזמן לעיין בטיפים בניהול שהכנו עבורך.